Yurtdışı İnşaat Firmalarında Çalışanlar
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Online olan her arkadaş en azından bir konuda yorum yazarsa forumun gelişmesini ve takip edilirliğini arttırmış oluruz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

meamar arabi for construction

+10
aleyli
sinalt
russ11
Admin
adali79
santiyeci.orhan
raznaraboci
misafir
mrtzhkmt
Nostradamus
14 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
aleyli

meamar arabi for construction - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 9:55 pm

ince işler taşeronunda çalışan bir muhendıs yok mudur? guvence konusunda sıkıntı varmıdır ? maaslar taseronda nasıl yatar mı ?
santiyeci.orhan

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 10:07 am

sinalt demiş ki:
TAVSİYE ETMİYORUM BURADA ÇOK YÜKSEK MAAŞ SÖZÜ VERİRLER ..SÖZLEŞMEYE 1000 DOLAR YAZARLAR..PERİŞAN OLURSUNUZ.
PATRONLARI BATMANLI KÜRT KÖKENLİ ..GİTMEK İSTEYEN BUYURSUN.BU FİRMAYA GİDECEĞİNİZE KARPUZ SATIN DAHA ŞEREFLİ GERÇEKTEN..ZATEN ŞANTİYELERİNDE ŞU AN GREV VAR.

Nereden uyduruyorsunuz bunları? Firmanın sahipleri Libyalı bir kere. Firma Libya firması. Sözleşmeye 700 dinar yazılıyor 1000 dolar bile değil. Maaşlar Libya'daki sömürücü firmalara göre yüksek ama onlar 3 ay geriden öderken Meammar 2 ay geriden ödüyor. Verdikleri taahhüt 40 gündür bu arada. Ama sonuçta 25 gün - 35 gün aralıklarla maaşları ödüyorlar.
Şantiyelerinde ne grevi varmış merak ettim? Yok böyle bir şey. Ayrıca gönderilen şantiye şeflerini vs. de biliyoruz kimse kimseyi kandırmasın. Adamlar yatmaya içmeye vakit geçirmeye gelmişler. Şantiyelerinde çalışan 1 adam dahi yok. Taşeronları da aynı. Günde 50 m3 beton dökülen şantiyeleri var koordinasyon sorunlarından dolayı.
Taşeronlardan kaynaklanan sorunları ana firmaya yıkmayın lütfen.
Karpuz satmak isterseniz keyfiniz bilir. Mevsimi geçti gerçi libyadaki karpuzlar kof çıkıyor artık.
aleyli

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 9:07 pm

suanda meammarda calısan var mı? yanı hep magdur olupta foruma katılan mı var ? suanda calısıpta memun olan yok mu
sinalt

MesajKonu: DİKKAT DİKAT    meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 9:21 pm

HAYAL BİLE EDEMİYECEĞİN MAAŞLA GİDERSİN SONRADANDA 10 DOLARLA YEŞİLKÖYE İNERSİN.ORANIN FİRMASI OLDUĞU İÇİN HİÇ BİR ŞANSIN YOK BU KADAR BASİT...
kgsteel

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 8:49 am

sinalt demiş ki:
TAVSİYE ETMİYORUM BURADA ÇOK YÜKSEK MAAŞ SÖZÜ VERİRLER ..SÖZLEŞMEYE 1000 DOLAR YAZARLAR..PERİŞAN OLURSUNUZ.
PATRONLARI BATMANLI KÜRT KÖKENLİ ..GİTMEK İSTEYEN BUYURSUN.BU FİRMAYA GİDECEĞİNİZE KARPUZ SATIN DAHA ŞEREFLİ GERÇEKTEN..ZATEN ŞANTİYELERİNDE ŞU AN GREV VAR.

patronlarının kürt kökenli olması kötü firma olduğu anlamına gelmez. bu tür ırkçı soylemleri kınıyorum. sizin gibi adamlar yüzünden bu ülkede 30 yıldır savaş var.
sinalt

MesajKonu: gerçekleri bilmeniz lazım   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 5:37 pm

BAKIN ARKADAŞLAR...ŞANTİYECİLİK ZOR BİR UĞRAŞTIK AMA KANINIZA GİRDİMİ KURTULAMASSINIZ. BURADA ÖNEMLİ OLAN SEÇECEĞİNİZ FİRMANIN VİRÜSLÜ FİRMA OLMAMASI.
MUAMMER CON. FİRMASIDA VİRÜSLÜ BİR FİRMADIR . SİZİ MERKEZDE CAZİP FİYATLARLA VE YAŞANTIYI ÇOK GÜZEL OLDUĞUNU ANLATIRLAR VS..VS.
OLMASI GEREKEN HER MÜHENDİS ARKADAŞLARA (MEKANIK,ELK.MİMAR HEPSİ DAHİL) MÜSTAKİL BİR ODA VERİLMESİ,BU ODADA KÜÇÜKDE OLSA BUZDOLABI,TW ,VERİLMESİ GEREKİYOR BUNLAR ASLA LÜKS DEĞİLDİR. ÇAMAŞIR OLAYINDA ,BİR GÖREVLİ OLUR VERİRSİNİZ YIKAR ÜTÜLER GETİRİR.
BELLİ YAŞIN ÜSTÜNDE ŞANTİYECİLİK YAPIYORSANIZ ASLA BİR ODADA 2 KİŞİ FALAN YATAMAZ.
BU ARADA ODANIZDA TW SEYREDERKENDE ARKADAŞLARINIZA SAYGILI OLMAK ZORUNDASINIZ..BU ŞARTLARI VEREMEYEN FİRMA BENCE VİRÜSLÜDÜR.

SEVGİLERLE
BARBAKANXXX

BARBAKANXXX

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Kas. 04, 2010 9:49 am

kgsteel demiş ki:
sinalt demiş ki:

patronlarının kürt kökenli olması kötü firma olduğu anlamına gelmez. bu tür ırkçı soylemleri kınıyorum. sizin gibi adamlar yüzünden bu ülkede 30 yıldır savaş var.

kgsteel arkadasima katiliyorum, hickimseyi, irki, rengi, ulkesi vb. ayricaliklarla dislayamayiz, zaten meslegimiz geregi global calisiyoruz, fikre, zikre yorum yapilabilir ama irkci sayilabilecek soylemler bu meslegi yapanlara yakismaz...
EMBRYO

EMBRYO

MesajKonu: Meammar ve o Ankara'li bayan ??!!..   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 4:57 pm

panama demiş ki:
Libya daki hangi şantiyesi diye soracağım gerçi hiç önemli değil... Muhtemelen senı de ankara dakı bır aracı kurumdan bır bayan aradı (eger hala calısıyorsa) ve sartların mukemmel oldugunu falan soyledı. İnanmaaaa... Gıttıgınde bır yatak bır de klımadan olusan bır muhendıs odası görürsen de sasırma ne o televızyon buzdolabı falan da mı beklıyordun yok artıkkkk daha neler.

O bayan bir senedir beni aramaz oldu; n'oldu bunlara yaw ?...
ressam3535

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Nis. 22, 2011 10:37 am

degerli arkadaslar ben libyada 1996-2001 harawa sirte musrata bengazi beydag ve 2006-2010 son olaylara kadar tripolide calistim calistigim firma enka insaat firmasi burda anlatmak istedigim konu libyaya ilk gittigimde harawa denilen sirteye 90 km bengazi tarafindaki koy kadar kucuk ama harawayada 10 km cole dogru adi fizan coludur orda buyuk bir kampimiz vardi ve burda uzun yillar calistim o kampta isciler 4 kisi staf 2 kisi ve muhendis arkadaslar 1 kisi kaliyorlardi aile evleri vardi ordada alilesni getiren muhendis arkadaslar kaliyordu. imkanlar olarak her sey kampta vardi
isciler icin mesol staf icin ayri mesol ve muhendisler icin ayri mesol vardi camasirhane berber cami ve caminin turkiyeden ozel imam i vardi santiyede iscilerin mangal yapacak yerleri bile vardi. iki tane futbul sahasi basket veleybol ve spor salonumuz vardi. kamp icinde sera yapilmis her turku meyve ve sebze yetistirilyodu. ben santiyeyi kucuk bir tatil koyune banzetiyordum.yemekler bol besleyizi idi sadece mutfakta 20 ye yakin calisan vardi santiye mevcudu 1000 kisi civarinda idi sirte sehrinde santiyemize ekmek firini bile yapildi turkiyeden firinci getirilip turk ekmegi yapilip iscilere veriliyordu. maaslar enkanin skalasina gore diger firmalara gore dusuk olmasi ama maaslarin zamaninda odenmesi sorun olmuyordu genelde 3 ay geriden gelen maas sistemi vardi. o zaman staf mesolunde bilorda dahil her turlu imkankmiz vardi. ve enka staf ve muhendislerinin odalarinda tv ve buzdolabini kendisi koymustu. turkiyede maclar izlensin diye ozel cine5 dekoder getirildi turkiyeden.ayrica her cuma acik bufe kahvalti 4 yildizli otelde yiyebileceginiz sekilde iscilere bile cuma gunler kahvalti farkli cikardi arkadasligin ve calisma ortaminin cok iyi oldugu bir santiyede tam 6 yila yakin calistim. ve son rusyadan sonra tekrar 2006 dan bu zaman yani 2010 aralik ayina kadar tekrar enka ile libyada tripolide 4 yildan fazla calistim. burdada muhendis ve staf ve formen ve kalfalara tek kisilik oda icinde tv si buzdolabi internet hatti kelebek mobilyadan mobilyasi yerdeki halisina kadar rahat bir yasama ve kalma imkani saglandi. ama ben odadan cok aksamlari mesaiden sonra staf mesoldunde arkadaslara muhabbet icinde beraber geciridik. sirketin arac imkanlari dahilnde disari her istegimiz zaman cikar gezer ve yemege cikardik. tripoli gercekten guzel ve yasanacak sehir. santiyede ortam ve arkadaslik iyi idi bu sayede ben libyada 10 yildan fazla calisma imkani buldum. meslegim icabi insaat teknik ressami olarak enkada rusya ve libyada 16 yil calistim.
libyadaki durumlar duzelirse tekrar libyada calisma isterim. onemli olan hangi ulke olursa olsun iyi bir sirke ve iyi bir ekip ile calismaktir. arkadaslik libyada cok onemli onun icin libyaya veya dige ulkelerde calisacak arkadaslar gidecegi firmalari iyi secsinler. her seyi bastan konusmali.

meamar arabi for construction
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Meammar Arabi
» LİTCO ( meammar arabi - ahmet akpınar ) acil