Yurtdışı İnşaat Firmalarında Çalışanlar
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Online olan her arkadaş en azından bir konuda yorum yazarsa forumun gelişmesini ve takip edilirliğini arttırmış oluruz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

meamar arabi for construction

+10
aleyli
sinalt
russ11
Admin
adali79
santiyeci.orhan
raznaraboci
misafir
mrtzhkmt
Nostradamus
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Nostradamus

Nostradamus

meamar arabi for construction Empty
MesajKonu: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 11:36 am

Meamber hakkında bilgisi olan var mı? Libya için...
mrtzhkmt

MesajKonu: Meammer   meamar arabi for construction Icon_minitimePtsi Şub. 22, 2010 10:55 am

Patron firmasi. Patronu piskopat.
Yuksek maasla eleman getirip parasinin tamamini odemeden elemaninin istifa etmisine yol acan bir firma.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum... Iki arkadasim 3 aydan az bir sure dayanabildi. Yazdiklarim onlardan duyduklarim.
Nostradamus

Nostradamus

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePtsi Şub. 22, 2010 1:23 pm

mrtzhkmt demiş ki:
Patron firmasi. Patronu piskopat.
Yuksek maasla eleman getirip parasinin tamamini odemeden elemaninin istifa etmisine yol acan bir firma.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum... Iki arkadasim 3 aydan az bir sure dayanabildi. Yazdiklarim onlardan duyduklarim.

Bilgi için çok teşekkürler. Benim duyumlarım da pek iyi değil.
misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 11:54 am

Li

En son misafir tarafından Çarş. Kas. 10, 2010 6:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 9:08 pm

yurtdisinda calisayim ve hatta bu yurtdisi libya olsun ve de oyle bir firma seceyim ki sitkim siyrilsin ya da baska bir deyisle mukavemetim artsin istiyorsaniz tam olarak koordinatlari bu firmadir
herseyiyle bambaska bir yerdedir meammer
genel itibariyle asiri kibirli bir kadrodan olustugu icin ust yonetim, calisanlarini insan olarak degerlendirmez o yuzden onlarin bir kaynak oldugunu da bilmez
ama sorarsaniz mangalda kul birakmazlar, ne kadar buyuk olduklarini anlata anlata bitiremezler
ama is yapmaya gelince is cikaramazlar cunku ellerindeki kalifiye personeli tutamazlar, inanilmaz personel sirkulasyonu olan bir yerdir
bir de personeline sagladigi olanaklara deginmek lazim ancak olanak saglamadiklari icin bu bolume birsey yazamiyorum
sanirim personelinin kendi firmalarinda calismaya baslamadan once sokakta yattigini falan dusunuyorlar o yuzden verdikleri dort duvari odul olarak lanse ediyorlar
hatta arkadaslardan duydugum, is icin aradiklarinda bu sartlari da alice harikalar diyari gibi tanimladiklari
misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 9:21 pm

ha arkadaşlar bu arada firma adı meamber değil tam adı meamar arabi for constructıon
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 10:42 am

bu arada bu firma aslinda 5 firmadan olusmus bir grup sirketidir
ve bir suredir bu politikalariyla sicillerini bozdular
ve diger firmalarinin adiyla personel alimi yapmaya basladilar
ancak adres ayni
Nostradamus

Nostradamus

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 1:41 pm

Arkadaşlar bu firmanın telefonlarına bile cevap vermiyorum artık, saolun bilgi için. Şimdi bulsunlar bakalım 2 ay çalıştırıp kullanacak adamlar.
Bu arada Libya' dan gerçekten tiksinmiş durumdayım, şu kriz geçsin kendimi atıcam ya tr yada rusya taraflarına. Bir daha da gelmem arkadaşlar buralara, Bizim millet olarak bu araplardan uzak durmamız lazım, din olarak yakınız ama arkadaşlar kültür olarak tam zıttımız.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 7:15 pm

rusya`da hic calismadim ama ben de bu fikre sempatik bakmaya basladim
ilk yurtdisi tecrubesi olarak libya`da basladigim icin artik mars`ta bile yasayabilirim sanirim:-)
raznaraboci

raznaraboci

MesajKonu: libya ozka insaat   meamar arabi for construction Icon_minitimeCuma Mart 12, 2010 2:59 am

bu firma nin libyadaki isleri hakkinda bilginiz varmi arkadaslar .....
santiyeci.orhan

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 9:46 am

Maaşları 1 ay geriden ödediklerini ve para olarak sağlam olduklarını biliyorum. Bunun karşılığında ise sağlam bir performans istiyorlar ki her işveren bunu istemiyor mu? Bunu gösteremeyenleri göndermekte de tereddüt etmiyorlar.

Kamplarında mühendisler ve staff 2 kişi, formen ve topograf-teknikerler 3 kişi, işçiler 4 ve katları şeklinde kalıyorlar.

Kamplarında neredeyse her şey düşünülmüş. Kantin ve berber mevcut. Çamaşırhane mevcut. Dışarı çıkma yasağı olduğunu sanmıyorum. Yemeklerde kuru baklagil çok kullanılsa da genel olarak yenilebilir yemekleri çıkarıyorlar. Beğenmezseniz her zaman dışarıda bir yerlerde yeme şansınız var ama zaten kimse gelirken fransız aşçıların yemek pişireceğini ve tabldot yerine porselen takımlarda yenileceğini söz vermemişti. Şantiye yemeği işte ne bekliyorsunuz.
Bunun dışında yönetim olarak Genel Müdüre bağlı ve o ne derse o oluyor. Proje Müdürü dahil herkes bu oyunda satranç taşı olarak görev yapıyor. Hamlelerinizi başkası yönlendiriyor. Çok fazla sirkülasyon olduğunu duydum ama çoğu iş yok diye Libya'ya gelen ve buradaki şartları beğenmeyerek işi gücü salan tipler. Yoksa çalışan çalışıyor.

Gelirken Libya'yı Dubai sanarak gelmeyin. Libya işte ne bekliyorsunuz. Altyapısı yok, sosyal hayat yok, bizden çok geride kalmış. İstanbul gibi değil ama Anadolu'da bir kasabaya gideceğinizi ve şehre hiç çıkmayacağınızı düşünün. O kasabada da bakkal dışında bir yer olmadığını. İşte merkez dışında libyada çalışmak böyle bir şey. Afganistan'dan pek farklı değil açıkçası. Ama şansı olup da merkeze yakın çalışanlar yüksek hızlı internet dahil her nimetten faydalanabiliyorlar bu da öyle yaman bir çelişki. Şantiyeci olmanın zaten zor olduğunu ve Türkiye'de şu an çok yapılmakta olan HES şantiyelerinden birinde bulunsanız da aynı şekilde telefon, teknoloji gibi nimetlerden geri kalabileceğinizi düşünün. İşte Libya'da çalışmak da öyle.

Önemli bir konu ise yönetimin yoğun takibi sonucu bu firmada prim ve ceza sistemi çok sıkı işliyor. Gelmeyi düşünenlerin dikkatine. İyi çalışırsanız ve sorumluklarınızı layikiyle yerine getirirseniz prim her ay alabilirsiniz. Sizden beklenenleri yapamaz ya da yaptıramazsanız da ceza alırsınız.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 9:53 am

santiyeci.orhan demiş ki:
. Çok fazla sirkülasyon olduğunu duydum ama çoğu iş yok diye Libya'ya gelen ve buradaki şartları beğenmeyerek işi gücü salan tipler. Yoksa çalışan çalışıyor.

.

ben bir tek bu cumleye cok takildim
isi gucu salan tipler diyosunuz da ne hikmetse turkiyenin de en kaliteli en kalifiye personellerini aliyorsunuz
zaten "onu almiyoruz, biz asil hatayi orada yapiyoruz" diyorsaniz personel seciminden anlamiyorsunuz
ama ben sizi sunu soyleyim
secerken gayet iyisiniz, en basarililari aliyorsunuz

ve bunlarin biri ikisi hadi ucu hataliysa bile hirsizin hic mi sucu yok
misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:01 am

forumda bır hata olustu ıkı saattır yazdıklarım gelmedı. tekrar da yazmaya hıc nıyetım yok ama su kadarını soyleyeyım camasırhane vardır ama kullanılmaz cunku ıc camasırı yıkamazlar ıscıler muhendıs ve mımarlar bırlesıp kendı makınelerını alırlar ve kendı camasırlarını yıkarlar...
santiyeci.orhan

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:02 am

SOSorSSDD demiş ki:
santiyeci.orhan demiş ki:
. Çok fazla sirkülasyon olduğunu duydum ama çoğu iş yok diye Libya'ya gelen ve buradaki şartları beğenmeyerek işi gücü salan tipler. Yoksa çalışan çalışıyor.

.

ben bir tek bu cumleye cok takildim
isi gucu salan tipler diyosunuz da ne hikmetse turkiyenin de en kaliteli en kalifiye personellerini aliyorsunuz
zaten "onu almiyoruz, biz asil hatayi orada yapiyoruz" diyorsaniz personel seciminden anlamiyorsunuz
ama ben sizi sunu soyleyim
secerken gayet iyisiniz, en basarililari aliyorsunuz

ve bunlarin biri ikisi hadi ucu hataliysa bile hirsizin hic mi sucu yok
Bakın firma yurtdışı firması olduğu için zaten çok başarılı adaylar başvurmuyor. Özellikle mühendis ve altı pozisyonlarda seçimler çok kötü . Bunun nedenini ise koridorda dolaşırken bile duyuyorsunuz. firmaya kimse güvenmediği için (malum libya firması) çok az başvuru geliyor. Bu gelenler de çok çok iyi seçimler olmuyor. Bir nevi toplu alım yapıp iyi olanlar kendini göstersin diyorlar. Yani pozisyon açıkta duruyor ve ik nın birilerini göndermesi isteniyor. O yüzden de kağıt üstünde kim iyiyse alıp gönderiyorlar. Yüzyüze mülakat bile yapılmıyor çoğu zaman siz düşünün. Libya açıkçası rağbet gören bir yer değil insanları buraya çekmek için tek kozunuz para onda da ne kadar bonkör olabilirsiniz ki? Piyasanın biraz üstünde öneriyorsunuz ve kabul eden olursa geliyor.

Hırsızın suçu olabilir ama o zaman 12 ay gibi ortalamanın üstünde çalışıp mutlu olanları nasıl açıklayalım? Bir şantiye şefi ya da kısım şefi düşünün sahadaki malzemeden ya da onaylanacak malzemeden haberi yok ya da haberi yeni olmuş gibi davranıyor. Burada çok raslanan bir durum. Malzeme sahadayken işini takip etmediği için iş hazırken yapılmıyor. Siz işveren olsanız bu adama ya suçlu benim kusura bakma seni başta getirmeyecektim mi dersiniz yoksa kendini düzelt yoksa gidersin mi dersiniz? Burada ikincisi yapılıyor. ama genelde işini bu kadar iplemeyen tipler olunca sonuç hüsran oluyor. İlk saha deneyimini burada yaşayanlar için hüsran olabilir ama dünyanın neresine giderseniz gidin yatarak para kazanamayacağınızı anlamış olmanız lazım.

Tabi firma keşke bunun yanında daha iyi şartlar sunsa. Mühendislerin 2 kişi kalması mesela libya şartlarında düşünülemez bir durum. Ama bunun baştan tebliğ edildiğini biliyorum o yüzden herkes bunu kabul ederek geliyor.
misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:09 am

Hiçbirşey baştan tebliğ edilmiyor bknz önceki yazılar... size kolay gelsin Smile))
santiyeci.orhan

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:16 am

panama demiş ki:
forumda bır hata olustu ıkı saattır yazdıklarım gelmedı. tekrar da yazmaya hıc nıyetım yok ama su kadarını soyleyeyım camasırhane vardır ama kullanılmaz cunku ıc camasırı yıkamazlar ıscıler muhendıs ve mımarlar bırlesıp kendı makınelerını alırlar ve kendı camasırlarını yıkarlar...
O konuda benim de açıkçası sorunum var. Çorap ve iç çamaşır yıkanmaz gibi bir durum var. Çok yukarıdan birilerine sordum ve yıkanır dediler. Fakat staff a soruyorum yıkanmaz diyorlar. Açıkçası kafam karıştı. Kendi adıma hafta 3-5 tane çıkan bu çamaşırı elde yıkayabilirim ne olacak gibi bir sürü psikolojisi oluştu ama konuyu araştırmak lazım. Staff'ın herşeyi yıkanır yıkanmalıdır. Benim bildiğim böyledir..

Odasında buzdolabı ve tv isteyen arkadaşa da hangi ülkede sana tv ve buzdolabı verdiler diye sormak istiyorum. Açıkçası ben uyumaya çalışırken yanımda birisi bas bas tv izlerse çıldırır ve o tv yi kafasına atarım. bunun yerine lokal dediğimiz yerde tv izlemek isteyen izleyebilir. zaten herkesin bilgisayarı var artık inanın işçiler bile film izliyorlar laptoptan Smile burada vakit geçirmenin en iyi yolu o zaten.

TV izlemek isteyenler 200-300 dolara uyduyla beraber gelip küçük bir tv ve alıcı falan bağlatabiliyorlarmış. Buzdolabı da aynı şekilde isterseniz edinebilirsiniz kampta buna yasak olmadığını duydum. Açıkçası ikisi de benim için lüks Smile Odada yemek yemeye başlarsanız 2-3 ay sonra ne olacağını söylememe gerek var mı? Kulağınızın arkasında bile böcekler dolaşmaya başlar. O yüzden aman diyorum dolap alıp peynirdi ekmekti olaylarına girersek halimiz harap olur. Şantiyeciyiz ama ben böceğe katlanamam mesela.

Siz nasıl bir görüşme yaptınız bilmiyorum ama ben 1 hafta boyunca sorular sordum? Gelmeden önce bilgisayar durumu da dahil her konuyu öğrenerek geldim. Siz sordunuz da size söylemediler mi? Yazık o zaman ama mühendisseniz bunları önceden tebliğ edilmese bile sormanız gerekirdi diye düşünüyorum. Hayatınızı değiştirip bir ülkeye geliyorsunuz tamamen soru işaretleriyle mi geldiniz? Yoksa size sadece güzel para veren bu firma mıydı da hemen düşünmeden kabul edip geldiniz? sonra düşünürüz aman başka bir iş buluruz gibi muhtemel düşünceleri saymıyorum.

Yapmayın arkadaşlar biraz gerçekçi olalım. Çocuk oyunu değildir şantiyecilik. Bir sürü şantiyede bulundum ve iş görüşmelerinde her zaman durumu sordum. Söylemek istemeyenlere gitmeyeceğimi de belirttim zaten ve olmadı o işler. Daha da hayırlı oldu bence.
misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:31 am

bunu yazmak gereksiz ama duramadım
sızın pozısyonunuz nedır bılemıyorum ama aynı odada ya da evde 1 den cok kısı kalabılecegı fıkrıne kendınızı alıstırmıssınız zaten... ınsanları tanımadan yorum yapmayalım arkadaslar ama ben sızın de fake bır uye oldugunuzu dusunuyor ve konuyu kapatıyorum en azından bızım dogruları soyledıgımız sızın de teyıt ettıgınız camasır olayından bellı... ha bu arada herhangı baska bır sırket sıze tv ve buzdolabı verır...
santiyeci.orhan

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 10:47 am

panama demiş ki:
bunu yazmak gereksiz ama duramadım
sızın pozısyonunuz nedır bılemıyorum ama aynı odada ya da evde 1 den cok kısı kalabılecegı fıkrıne kendınızı alıstırmıssınız zaten... ınsanları tanımadan yorum yapmayalım arkadaslar ama ben sızın de fake bır uye oldugunuzu dusunuyor ve konuyu kapatıyorum en azından bızım dogruları soyledıgımız sızın de teyıt ettıgınız camasır olayından bellı... ha bu arada herhangı baska bır sırket sıze tv ve buzdolabı verır...
Fake üye yakıştırmasını aynen iade ediyorum. Soru sormadığınız ile ilgili kısımlar galiba doğru o yüzden hiç cevap bile vermemişsiniz. Bakın denklem basit. Telefonda işe alınıyorsunuz. Soru sorarsınız. Cevap alırsınız. Aldığınız cevap hoşunuza gitmezse işi kabul etmezsiniz.
Pozisyonumu ne yapacaksınız merak ettim? Mühendisim ya da proje müdürüyüm desem davranışınız mı değişecek?
Şu tv ve buzdolabını aynı anda mühendise sağlayan firmaları yazar mısınız? Sizin deneyimlerinizden olsun ama. Merak ettim kimler veriyor mühendise tv ve buzdolabı. Herkes de merak ediyordur eminim. O firmaları seçmeye özen gösterelim.
Arkadaşlar daha dün bir tartışma yaşadık iç çamaşırları çamaşırhanede yıkanacak diye aman ben vermem falan diyen bir çoğunluk da var. Zaten ortak makina almış olan da bir sürü arkadaş mevcutmuş sadece bu düşünceden dıolayı. Şantiyecinin de bu kadar hassasını anlamıyorum deterjanla yıkanıyor işte sen bir yıkatmayı dene ama gidip kafadan makina alırsan nerede kaldı mühendislik diyorum. bu gibi vakaları aşırı hassaslık ya da giysilerine aşırı önem gösterme diye düşündüğüm için de kendilerine hak veriyor ama şirket bana bunu sağlamıyor kardeşim yaklaşımına da sinir oluyorum. Şirket sana güzel bir çamaşırhane ortamı sunuyor ve mis gibi kokarak gömlek t-shirt bilmemnelerinizi giyebiliyorsunuz. İç çamaşır yıkanmıyor deniyor ama bunun da böyle olmadığı tarafıma tebliğ edildi. Takipteyim içiniz rahat olsun. O çamaşırlar da yıkanacak kesinlikle Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 12:16 pm

Bakın firma yurtdışı firması olduğu için zaten çok başarılı adaylar başvurmuyor. Özellikle mühendis ve altı pozisyonlarda seçimler çok kötü . Bunun nedenini ise koridorda dolaşırken bile duyuyorsunuz. firmaya kimse güvenmediği için (malum libya firması) çok az başvuru geliyor. Bu gelenler de çok çok iyi seçimler olmuyor. Bir nevi toplu alım yapıp iyi olanlar kendini göstersin diyorlar. Yani pozisyon açıkta duruyor ve ik nın birilerini göndermesi isteniyor. O yüzden de kağıt üstünde kim iyiyse alıp gönderiyorlar. Yüzyüze mülakat bile yapılmıyor çoğu zaman siz düşünün. Libya açıkçası rağbet gören bir yer değil insanları buraya çekmek için tek kozunuz para onda da ne kadar bonkör olabilirsiniz ki? Piyasanın biraz üstünde öneriyorsunuz ve kabul eden olursa geliyor.

DIGER YAZDIKLARINIZA DA TAKILDIM AMA BEN BURADAN BASLAYACAGIM
firmaya inanilmaz basvuru geliyor, bu bir gercek
secilenlerin de hepsi degilse bile cogu cok cok iyi elemanlar, ancak firma(niz) bu alimlara "toplu alim" gozuyle bakiyorsa devami da surviyor kivamina otomatikman geliyor zaten

bir de sonraki yazinizda demissiniz ki
santiyecinin hassasiyeti, temizlik camasir vs
bakiniz, buradayken santiyeci ulkemize donunce insan degil
biz her zaman insaniz ve de en dogal taleplerimizi dile getirince neden yadirganiyoruz anlayamiyorum
almeammar soyle mi diyor alirken "normalde eminim performansiniz daha yuksektir ama biz burada sizi diger kosullarla zorlayacagiz o yuzden performansiniz dusebilir bu da gayet dogaldir" yok oyle sey
ama siz kalkip abuk subuk detaylarla camasirdi buzdolabiydi gibi konularla insanlari mesgul eder yetmedigi gibi sinir ederseniz, haliyle kalkip giderler
sanmayin ki, oradan gidenler, sizin taleplerinizi karsilayamayacaklari icin gidiyorlar
sizin sartlanirinizla birsey yapmanin manasi olmadigi icin gidiyorlar

buzdolabi, tv vs`ye gelince
buzdolabim da var, tv`m de, camasir makinem de, elektrikli supurgem de
baska olmasi gereken varsa eminim o da vardir da su an aklima gelmiyordur
malum dogal seylerden bahsediyoruz
o yuzden goze carpmiyor

erciyesten kar bagislansin denmiyor
saymak, soylemek bile abes bence
olmali, o kadar.
adali79

MesajKonu: bu linkte libya bingaziden bahsediyolar fakat firma adı söylenmemiş..   meamar arabi for construction Icon_minitimeCuma Mayıs 07, 2010 11:05 pm

Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Yorumsuz.   meamar arabi for construction Icon_minitimePaz Mayıs 09, 2010 4:28 pm

Bizim forumdanmi bahsediyorlar acaba ?? Smile
meamar arabi for construction Ffff10
http://yurtdisi.yetkinforum.com
russ11

MesajKonu: bne de bu salı goruştum   meamar arabi for construction Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 10:19 pm

baskın arkadaşlar benim 4 yutrt dışı santiyem oldu biride libya evede kaldım libyada kotu deildi
simdi kamta kimsenin odasında tv ve dolap olmaz kazakistandada çalıştım turkmenistandada kazakıstanda çamışhanede corap ve iç camasırı yıkanmıyordu
turkmenistanda yıkıyorlardı ve benim anlamadığım telefonda işe alıyorlar dediniz beni oraya mulakata çağırdılar yuzyuz goruştuk yetkili kişi anlattı mesala santiyede turk yemek odalar ustalar 8 kşi falan dedi mamaş 1 ay içerde kalıyo dedi bazı firmalrda 3 ay içerde tutuyolar hepsini anlattı ha gidipte orada para vermiyorlarsa o sorun libyanın imkanları ii tel falan ii telden leptapa kabla yada bulututla internetede girilir telefonun cektiği her yerde ha bide net ucuz ama firm a maaşını yatırmıyosa gercekten bilelmem
russ11

MesajKonu: bu eleştrirler   meamar arabi for construction Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 10:26 pm

arkadaşlar bu eleştirileri yazanlar taşorondamı meamarın kendisindemi çalışıyodu
sinalt

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 12:29 am

TAVSİYE ETMİYORUM BURADA ÇOK YÜKSEK MAAŞ SÖZÜ VERİRLER ..SÖZLEŞMEYE 1000 DOLAR YAZARLAR..PERİŞAN OLURSUNUZ.
PATRONLARI BATMANLI KÜRT KÖKENLİ ..GİTMEK İSTEYEN BUYURSUN.BU FİRMAYA GİDECEĞİNİZE KARPUZ SATIN DAHA ŞEREFLİ GERÇEKTEN..ZATEN ŞANTİYELERİNDE ŞU AN GREV VAR.
sinalt

MesajKonu: Geri: meamar arabi for construction   meamar arabi for construction Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 12:33 am

BİR PATRON PROJE MÜDÜRÜNE ..O....Ç DERMİ VARIN SİZ YORUM YAPIN

meamar arabi for construction
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Meammar Arabi
» LİTCO ( meammar arabi - ahmet akpınar ) acil