Yurtdışı İnşaat Firmalarında Çalışanlar
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Online olan her arkadaş en azından bir konuda yorum yazarsa forumun gelişmesini ve takip edilirliğini arttırmış oluruz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2010 En İyi Şirketler Sıralaması

4 posters
YazarMesaj
kgsteel

2010 En İyi Şirketler Sıralaması Empty
MesajKonu: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimeSalı Ara. 28, 2010 8:05 am

Başbakanımız bütün bu firmaları yüz akımız olarak nitelendiriyor.
Ama forumda okuduğum kadarıyla hiç kimse hiç bir firmadan memnun değil.
Yurtdışında çalışan işçilerin çalışma ve yaşama koşullarının tam manasıyla denetlenmesi gerekiyor.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EMBRYO

EMBRYO

MesajKonu: Geri: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimeSalı Ara. 28, 2010 10:46 pm

kgsteel demiş ki:
Yurtdışında çalışan işçilerin çalışma ve yaşama koşullarının tam manasıyla denetlenmesi gerekiyor.

Sizler, Bati Avrupa'li ve Kuzey Amerika'li meslekdaslariniz gibi kendi menfaatlerinize sahip cikmayi becerebilirseniz, o firmalar da zamanla gercekten "yuz akimiz" olmayi becerebileceklerdir. Bundan zerrece kuskunuz olmasin !..
kgsteel

MesajKonu: Geri: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimeÇarş. Ara. 29, 2010 8:42 am

EMBRYO demiş ki:
kgsteel demiş ki:

Sizler, Bati Avrupa'li ve Kuzey Amerika'li meslekdaslariniz gibi kendi menfaatlerinize sahip cikmayi becerebilirseniz, o firmalar da zamanla gercekten "yuz akimiz" olmayi becerebileceklerdir. Bundan zerrece kuskunuz olmasin !..

Bizler demek istediniz galiba. Yoksa siz işverenmisiniz??
EMBRYO

EMBRYO

MesajKonu: Geri: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimeC.tesi Ocak 08, 2011 8:08 am

kgsteel demiş ki:
EMBRYO demiş ki:
kgsteel demiş ki:

Bizler demek istediniz galiba. Yoksa siz işverenmisiniz??

Ben de Sizler gibi ucretli bir calisanim; alt, orta ve ust kademelerde gorev yaptim ve ayni zamanda bugune kadar bulundugum her kademede, kendi menfaatlerimi koruma konusunda hic de fena bir performansim olmadigi kanisindayim. Menfaatlerimi korumada daima "bireysel" davrandim, cunku diger calisan arkadaslarimin kendi menfaatlerini koruma konusunda, hicbir zaman benimle birlikte hareket edebilecek gucleri yoktu...

En son EMBRYO tarafından Çarş. Ocak 12, 2011 4:02 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
noname

MesajKonu: Geri: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 4:40 pm

Sorunun kaynağı da sizler ve bizler olarak ayrılmak değil mi?

Diğer meslek gruplarına bakın; doktorlar, öğretmenler, işçiler hemen hepsi menfaatlerini ortak koruyorlar. Tek vücut olup tepkilerini bir şekilde gösteriyorlar. Ben bugüne kadar teknik elemanların bir araya gelip de ortak menfaatlerini koruduklarını hiç görmedim.

Hatta çalışma şartlarını daha da kötüleştiren genellikle, kendileri de teknik eleman olan şantiye yöneticileri oluyor.
BARBAKANXXX

BARBAKANXXX

MesajKonu: Geri: 2010 En İyi Şirketler Sıralaması   2010 En İyi Şirketler Sıralaması Icon_minitimeSalı Ocak 11, 2011 8:52 am

noname demiş ki:
Sorunun kaynağı da sizler ve bizler olarak ayrılmak değil mi?

Diğer meslek gruplarına bakın; doktorlar, öğretmenler, işçiler hemen hepsi menfaatlerini ortak koruyorlar. Tek vücut olup tepkilerini bir şekilde gösteriyorlar. Ben bugüne kadar teknik elemanların bir araya gelip de ortak menfaatlerini koruduklarını hiç görmedim.

Hatta çalışma şartlarını daha da kötüleştiren genellikle, kendileri de teknik eleman olan şantiye yöneticileri oluyor.

Cok haklisin Noname. Niye ise ozu teknik personel olan arkadaslar, mudur sef amir pozisyonuna gelince cok degisiyorlar, cektikleri sikintilari zorluklari unutup, ayni seyleri saltanat misali devam ettiriyorlar!

Ben sadece dotler mudur olur saniyordum, ama mudur olduktan sonra dotlesenlerde cok oluyormus!

Bu meslegin ozundemi vardir bilmiyorum ama ayni santiyede, ofiste yillarca beraber calistiginiz, samimi oldugunuz arkadaslariniz, ayri yerlerde ayri islerde calismaya basladiktan sonra, sizi unutuyorlar,
eleman issiz kaldigi zaman aradan kac yil gecmis, sizin kac numaraniz degismis onemli degil bir sekilde sizi buluyor!!!Sirf menfaat icin!

Okulda olsun, calistigim yerlerde olsun, sanal alemde olsun, yillarca teknik elemanlarin birbirlerini kollamasini, haklarini savunmasini, isverenlere karsi kendilerini ezdirmemesi icin ugrastim!... ama mal meydanda! durumu iyi olan, arkadaslarini unutur, kendi kotu oldumu herkesi hatirlar yardim ister, sanal alemde bile 3 kelime yazmaya usenen teknik elemandan, okumus insandan!?! siz daha ne bekliyorsunuz, ne umuyorsunuz?!

2010 En İyi Şirketler Sıralaması
1 sayfadaki 1 sayfası