Yurtdışı İnşaat Firmalarında Çalışanlar
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
HOŞ GELDİNİZ!
Forumumuzun amacına ulaşabilmesi için öncelikle üye sayımızın etkili bir çoğunluğa ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden forumumuzu ziyaret eden arkadaşların çok basit bir üyelik işlemi yapması gereklidir. Bilgileriniz tamamiyle gizlidir.

BURASI FİRMALARI KARALAMA GRUBU DEĞİLDİR! BURASI AT ÇAMURU İZİ KALSIN GRUBUDA DEĞİLDİR! SADECE VE SADECE YAŞANMIŞ OLAYLARIN PAYLAŞILDIĞI, BAŞKA İNSANLARINDA MAĞDUR OLMAMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR GRUPTUR.

Bu grup, yurt dışında çeşitli Türk inşaat firmalarında çalışmış olup o firmalardan edindikleri izlenimleri, iyi veya kötü tecrübeleri başka mühendis arkadaşlarla paylaşmak isteyenlerin ve bu firmalarda çalışmayı düşünüp te o firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin buluşma yeridir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Online olan her arkadaş en azından bir konuda yorum yazarsa forumun gelişmesini ve takip edilirliğini arttırmış oluruz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HAZ MARBLE

4 posters
YazarMesaj
misafir

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: HAZ MARBLE   HAZ MARBLE Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 2:18 pm

Madem ki bu başlığın açılmasını ben talep ettim o zaman başlangıcı da ben yapayım arkadaşlar. Haz mermer firması doğal taş mekanik montaj yapan Türk ortağı Ankara merkezli diğeri ise Kuveytli bir firma. Bilenler bilir ben bilmeyenler için söyleyeyim doğal taş taşeronu deyip geçmeyin aldıkları projelerin fiyatları benim diyen komple iş alan firmaların çoğundan daha yüksektir. Kendileri bu işi piyasadaki bütün muadillerinden daha yüksek fiyata yapar ancak bunu da hakeder İngilizler ne demiş 'ucuz mal alacak kadar zengin değilim'. Neyse ben bu firmada çok kısa bir süre çalıştım sebebi de benim sahacı olmam ancak pozisyonun çok fazla ofis ağırlıklı oluşu idi. Ancak bu kısa süre içerisinde gördüm ki bazı Türk firmaları da gerek yaptığı iş ve işin kalitesine verdiği değer gerekse personeline gösterdiği özenle demek bu ülkede böyleleri de var dedirtiyor. Şirketten ayrıldığımda kalan alacağımla ilgili ilk defa bir firma ben istemeden hatta sürünmeden evime kadar araba yollayıp merkeze gelmemi rica ederek ... isimli personelimize şu tarih itibariyle şu kadar dolar borcumuz vardır tarzında bir kağıt imzalattı. Acıkcası bu beni daha da şüphelendirmişti acaba dedim gidene kadar göz boyamak için mi yapıyorlar diye bile düşündüm. 10 gün sonra paranın hesabıma yatacağını söylediler ve ülkeye döndüm iki gün sonra muhasebe müdürü telefondaydı paranızı yatırdık bakıp teyid eder misiniz diye... Ha her sey mi güllük gülistanlık elbette admin in de dediği gibi mükemmel firma yok ama en azından mükemmel olmaya çalışan en önemlisi mutlu personel iyi iş çıkarır anlayışıyla çalışan şirketler de var.
sinalt

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: BU ÜLKE ÇOK HAZ MERMERLERİ YOK ETTİ   HAZ MARBLE Icon_minitimeC.tesi Mart 06, 2010 9:52 pm

HİÇ MERAK ETME KARDEŞİM YAKINDA BU FİRMA ÖYLE BİR TOKAT YERKİ FELEĞİNİ ŞAŞIRIR.
misafir

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: Geri: HAZ MARBLE   HAZ MARBLE Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 3:19 am

Ne sebeple böyle düşündünüz acaba?
ooonur

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: Geri: HAZ MARBLE   HAZ MARBLE Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 3:00 pm

sinalt demiş ki:
HİÇ MERAK ETME KARDEŞİM YAKINDA BU FİRMA ÖYLE BİR TOKAT YERKİ FELEĞİNİ ŞAŞIRIR.

Öncelikle merhaba,

Böyle iyi bir firmayı gerçekten tebrik etmek lazım. Duyulan sözlere ve tecrübelere rağmen büyük bir iş başarıyorlar, evet belki bir gün birisi bu durumu kullanabilir ama yinede yiğidi öldür hakkını ver derler. Sinalt'ın yorumu çok ağır olmuş, bence kötü insanlara denk gelmez inşallah demesi çok daha güzel olurdu.
sinalt

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: Geri: HAZ MARBLE   HAZ MARBLE Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 12:25 am

haz mermerin 5 aydan beri maaşları vermediğini biliyormusunuz.Parasını almak için zorladığı şantiye şefini içeri attırmışlar

Uzak durun
Ladre

HAZ MARBLE Empty
MesajKonu: enterasan buldum bu yorumları   HAZ MARBLE Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2014 9:37 pm

sinalt demiş ki:
haz mermerin 5 aydan beri maaşları vermediğini biliyormusunuz.Parasını almak için zorladığı şantiye şefini içeri attırmışlar

Uzak durun

siz nereden vakıfsınz bu durumlara

HAZ MARBLE
1 sayfadaki 1 sayfası